tu jesteś: strona główna>Nowości


    WTO, NIE CHCEMY GENETYCZNIE MODYFIKOWANEJ ŻYWNOŚCI !!!

W dniu 6 grudnia 2003 r. (sobota) w godz. od 10.00-17.00 na Rynku Starego Miasta, Polski Klub Ekologiczny zorganizował spotkanie z olbrzymim Pomidorem podróżującym po Europie w ramach międzynarodowej kampanii prowadzonej przez Friends of the Earth:

 

Bite -Back, WTO Hands off our food!

Pomimo nieprzyjaznej pogody, która niestety skutecznie uniemożliwiła pełne wzniesienie gigantycznego, 5-metrowego Pomidora, dużo osób przyłączyło się do akcji i złożyło swoje podpisy pod protestem przeciw genetycznie modyfikowanej żywnosci. Poniżej materiał zdjęciowy z tego wydarzenia.

[zdjęcia: Robert Jeszke]

Poniżej znajdą Państwo materiały informacyjne:

  1. "Społeczeństwo kontratakuje-nie chcemy genetycznie modyfikowanej żywności (gmo)"- wyjasnienie podłoża konfliktu pomiedzy USA i Unia Europejska oraz roli WTO (Światowej Organizacji Handlu) w tym sporze.

  2. Zaproszenie dla mediów

  3. ulotka kampanii: WTO, ręce precz od naszej żywnosci

Ponadto, na stronie FOE Europe można znaleźć informacje i szczegóły podróży wielkiego Pomidora po Europie-  www.foeeurope.org

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy  przyszli w sobotę na Rynek Starego Miasta i przylaczyli się do protestu. Istnieje również możliwość podpisania protestu w formie elektronicznej, na oficjalnej stronie kampanii - BITE BACK: WTO-hands of our food!, do odwiedzenia której również zapraszamy!!!