tu jesteś: strona główna>Nowości>Rio+10


 

          Mazowiecka Inauguracja Roku Szkoły z Pasją

Rok szkolny 2011/2012 został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły z Pasją. Ogólnopolska Inauguracja odbyła się 25 sierpnia 2011r. w Gdańsku, gdzie przedstawiciele organizacji pozarządowych podpisali list intencyjny w sprawie zawiązania koalicji na rzecz wszechstronnego rozwoju uczniów.

            Miasto Siedlce, a w nim II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Królowej Jadwigi było 26 września 2011r. gospodarzem Mazowieckiej Inauguracji Roku Szkoły z Pasją. Koło „Podlasie” Polskiego Klubu Ekologicznego, jako przedstawiciel organizacji pozarządowej w Siedlcach, zostało zaproszone na tą uroczystość.

Fot. Mazowiecka Inauguracja Roku Szkoły z Pasją w Siedlcach

Koło nasze reprezentowali prezes Barbara Mileszczyk oraz wiceprezes Jerzy Wiesław Hęciak.
            Podczas uroczystości został podpisany List intencyjny zawiązujący Koalicję Regionalną na rzecz wszechstronnego rozwoju uczniów w województwie mazowieckim.

Podpisy złożyli przedstawiciele 18 organizacji pozarządowych, w tym Polskiego Klubu Ekologicznego.
Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy reprezentować PKE na tej uroczystości. Postaramy się w miarę możliwości sprostać wymaganiom stawianym sygnatariuszom listu intencyjnego. Prosimy inne koła szczególnie z Okręgu Mazowieckiego PKE o włączenie się w działania lokalne na rzecz Roku Szkoły z Pasją.
Informacje na stronie internetowej www.szkolazpasja.men.gov.pl.

                                                                        Zarząd Koła „Podlasie” w Siedlcach

fot. Koło PKM OM w Siedlcach